Kategorie

Producenci

Kontakt

Adres

ul. Morawskiego 2/H
60-239 Poznań

Telefon

(61) 8666215

 

 

Bądź na bieżąco

Chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o promocjach i nowych produktach w ofercie?

Sporal A wskaźnik do autoklawu Biomed

Producent:Biomed

Sporal A wskaźnik do autoklawu Biomed
Producent: Biomed Op. 1szt.

Więcej

Nie ma punktów za ten produkt.


Sporal A  -  biologiczny  wskaźnik  kontroli  procesu  sterylizacji  parą wodną  w  nadciśnieniu

 


SKŁAD  I  WŁAŚCIWOŚCI:

Wskaźnik ma postać paska bibuły nasyconego zawiesiną spor szczepu Geobacillus stearothermophilus ATCC 7953 w opakowaniu papierowo-foliowym zabezpieczającym przed kontaminacją.


Na brzegu torebki umieszczony jest niebieski pasek będący wskaźnikiem zmieniającym barwę na brązową po przebyciu sterylizacji. Geobacillus stearothermophilus są to niepatogenne, Gram-dodatnie laseczki termofilne, charakteryzujące się wytwarzaniem spor o dużej oporności na działanie wysokiej temperatury i nasyconej pary wodnej w nadciśnieniu. Każdy wskaźnik zawiera nie mniej niż 1 x 105 jednostek zdolnych do przejścia w formy wegetatywne (CFU).


Spory zawarte we wskaźnikach poddanych działaniu nasyconej pary wodnej pod ciśnieniem 1 atm.w temperaturze 121˚C w czasie 6 minut przeżywają w 100 %. Spory poddane działaniu tych samych warunków w czasie 15 minut ulegają całkowitej inaktywacji (0 % wzrostu).


Wartość D dla temperatury 121˚C wynosi nie mniej niż 1,5 minuty (jest to współczynnik redukcji dziesiętnej tzn. czas wyrażony w minutach, niezbędny, aby w danej temperaturze nastąpiło zmniejszenie liczby mikroorganizmów testu o rząd wielkości).

 

 

 

SPOSÓB  UŻYCIA:

-  Wskaźniki testowe włożyć do - co najmniej - dwóch  pakietów reprezentatywnych dla danego załadunku i umieścić w miejscach najtrudniej dostępnych dla czynnika sterylizującego.

-  Przeprowadzić ustalony program sterylizacji.

-  Po zakończeniu procesu sterylizacji wyjąć wskaźniki testowe z załadunku i dokonać posiewu w czasie do 2 godzin po ekspozycji

-  Jeśli wskaźników nie można poddać inkubacji w podanym czasie, należy umieścić je w temperaturze pokojowej i w czasie nie dłuższym niż 24 godziny dostarczyć do pracowni, gdzie zostanie wykonany posiew.

-  Kontrolę żywotności drobnoustrojów stanowi wskaźnik niepoddany procesowi sterylizacji.

-  Testy po użyciu i testy przeterminowane sterylizować w autoklawie lub spalić.


 

HODOWLA:

-  Zachowując warunki aseptyczne wyjąć paski bibuły z torebek papierowo-foliowych i umieścić każdy w osobnej probówce bakteriologicznej z podłożem TSB (Tryptic Soy Broth - bulion kazeinowo-sojowy) – torebkę można rozciąć w dowolnym miejscu.

-  Należy zwrócić uwagę, aby pasek bibuły został całkowicie zanurzony w bulionie.

-  Inkubować przez 7 dni w temperaturze 55-60˚C.

-  W probówkach zawierających paski bibuły ze wskaźników poddanych sterylizacji wzrost nie powinien wystąpić. Pojawienie się wzrostu świadczy o nieprawidłowym przebiegu procesu sterylizacji.

-  Probówki należy obserwować codziennie, aby stwierdzić ewentualny wzrost. W przypadku nieskutecznej sterylizacji, w 90% przypadków wzrost nastąpi już w ciągu 48 godzin. Zawsze jednak należy obserwować probówki przez 7 dni.

-  W probówce zawierającej pasek bibuły ze wskaźnika niepoddanego sterylizacji wzrost powinien wystąpić w czasie do 48 godzin.

 

 

 

UWAGI  POMOCNICZE:


- Zaleca się stosowanie podłoża TSB (np. firmy Becton Dickinson)

- Wymagana ilość podłoża płynnego w probówce powinna wynosić nie mniej niż 7 ml.

- W pierwszej fazie wzrostu Geobacillus stearothermophilus w bulionie można zaobserwować delikatne zmętnienie, w następnej fazie wzrostu bakterie opadają w postaci osadu na dno probówki, a bulion nad osadem może pozostać klarowny.

 

 

PRODUKOWANE  WSKAŹNIKI  ODPOWIADAJĄ  WYMOGOM  NORMY PN-EN ISO 11138

Wskaźniki posiadają stałe zezwolenie nr HB / 649 / 2000 wydane przez Instytut Naukowo - Badawczy Państwowego Zakładu Higieny.

 


PRZECHOWYWANIE:

Testy należy przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, chronić przed zawilgoceniem.

 


TERMIN WAŻNOŚCI:

Termin ważności podany jest na opakowaniu. Wyrobu nie należy stosować po upływie terminu ważności. (maksymalny deklarowany okres ważności – 18 miesięcy).

inne produkty z tej samej kategorii: Znaleziono produktów: 3

Nasz sklep

Nasz sklep

Zapraszamy do naszego sklepu przy ul. Morawskiego 2/H, Poznań.

Zobacz na mapie

Wysyłka

Czas realizacji zamówienia to przeważnie 1-2 dni robocze. Realizację zamówienia rozpoczynamy w dniu otrzymania płatności. Koszt wysyłki to tylko 14,99 zł brutto!

Dostępne metody wysyłki
Kurier DPD

Możliwy jest również
odbiór osobisty w naszym sklepie.